Види блістерної упаковки
Технологія упаковки продукції замовника залежить від обраного виду блістера. Двосторонні блістери припускають зварювання, блістери під приварювання приварюються до картону покритого блістерним лаком. Ці види упаковки виробляються на спеціальних напівавтоматичних верстатах. Блістери з загином, з замком, коррекси, Ложементи як правило упаковуються вручну без використання спеціального обладнання.
Для зварювання блістерної упаковки проектується і виготовляється спеціальна технологічна оснастка, яка встановлюється на стіл верстата. При упаковці продукції блістер-стакан розміщується в поглиблення оснащення, потім в блістер укладається продукція замовника, поліграфічний вкладиш, зверху накривається блістером-кришкою. Після цього зверху на виріб опускається матриця зі зварювальними ножами і відбувається високочастотна зварювання двох шарів блістерної упаковки по заданому контуру. Готовий виріб виймається і укладається у відповідну тару (картонні короби і тп). Далі цикл повторюється.
Для збільшення продуктивності оснащення роблять на кілька розміщуються виробів, а використовувані верстати мають два рухомих робочих столи. Останнє дозволяє проводити зварювання на одному столі в той час, коли на іншому столі відбувається укладання виробів.
Приварювання блістера до картонної підкладці проводиться на приварювальних верстатах. Для цього також виготовляється спеціальне оснащення для укладання виробів. Упаковка відбувається подібним же чином, тільки зверху вироби накриваються картонною підкладкою (вона ж несе функцію поліграфічного вкладиша), покритої шаром спеціального блістерного лаку. Потім на укладені вироби опускається нагріта до потрібної температури металева плита, і відбувається приварювання блістера до шару блістерного лаку.
Ціни на упаковку продукції визначаються циклом упаковки (часом укладання виробів і їх зварювання (приварки)), кількістю гнізд під вироби в оснащенні, кількістю задіяних робочих столів верстата, а також витратами витратних матеріалів Виконавця (коробки, скотч, стрейч, палети).